Polecamy w/w karty do szkolnych pracowni komputerowych. Praca nauczyciela informatyki jest znacznie łatwiejsza. Więcej czasu na lekcji może poświęcić na zagadnienia programowe. Przed instalacją kart dużo czasu na lekcji zajmowało nauczycielowi przywracanie systemów komputerowych do użytku | zobacz rekomendację
Uważamy je za niezawodne i skuteczne zabezpieczenie sprzętu, a w szczególności zasobów systemowych. Poza tym łatwość ich użytkowania w zasobach pracujących w sieci skłania nas do koncepcji ich stosowania we wszystkich jednostkach stacji roboczych. | zobacz rekomendację
Pracownia funkcjonuje 13 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Zainstalowanie kart zapewniło nam niemal całkowite wyeliminowanie problemów natury programowej. Fakt ten usprawnił nam bardzo proces przygotowania stanowisk do pracy dydaktycznej. | zobacz rekomendację
Po zainstalowaniu karty Goliath 2 HD Protector skończyły się nasze codzienne problemy z błędami systemowymi, które były wynikiem częstego instalowania różnych programów przez użytkowników korzystających z naszej pracowni.
Polecamy zastosowanie kart w komputerach gdzie występuje duża rotacja użytkowników (szkoły, kafejki internetowe, firmy szkoleniowe itp.), a przerwy w pracy komputerów spowodowane uszkodzeniem lub „zanieczyszczeniem” systemu operacyjnego powodują straty i dyskomfort pracujących. Przedstawiając powyższe referencje uważamy, że firma MORIA z Krakowa jest kompetentnym partnerem i można ją rekomendować do współpracy z innymi podmiotami.
Ponieważ w pracowniach odbywają się różnego typu zajęcia dydaktyczne, jest dostęp do sieci internet, prowadzone są ćwiczenia, a także studenci samodzielnie korzystają ze sprzętu komputerowego, istniała możliwość instalacji na komputerach różnego oprogramowania. Karty Goliath zapewniły możliwość kontroli zasobów na dyskach twardych. Uniemożliwiają dowolne instalacje oprogramowania. Fakt ten usprawnił nam bardzo proces utrzymywania w pracowniach właściwego stanu oprogramowania.
Po zainstalowaniu kart nie stwierdzamy zakłóceń w pracy sprzętu. Uczniowie szkoły mogą teraz korzystać z pracowni nawet w czasie przerw lekcyjnych a konserwacja sprzętu ograniczona została do minimum.
Karty Goliath to proste w obsłudze i skuteczne narzędzie pozwalające na utrzymanie systemu komputerowego w bardzo dobrym stanie przez długi czas.
Nasza szkoła zdecydowała się na zakup 80 sztuk danego produktu, co umożliwiło nam wprowadzić porządek w pracowniach komputerowych. Od tego czasu nauczyciele prowadzący zajęcia z przedmiotów informatycznych i nie tylko, mają pewność, ze ustawienia komputerów są niezmienione i mogą bez obaw przeprowadzić zajęcia z danego przedmiotu.
Akademia Pedagogiczna w Krakowie zakupiła w firmie MORIA karty Goliath 2 HD Protector. Od momentu zastosowania rozwiązania oferowanego przez firmę MORIA, do minimum zredukowane zostały problemy wynikające z błędów systemowych, błędów aplikacji oraz instalowania różnego rodzaju oprogramowania.
W trakcie dotychczasowej współpracy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zakupiła 180 sztuk Kart Goliath HD Protector. Karty Goliath HD Protector chronią komputery w pracow niach komputerowych i ich działanie w pełni spełniło nasze oczekiwania. Zastosowanie Kart Goliath pozwoliło nam na znaczne ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem należytego stanu systemu i oprogramowania . Tym samym proces przygotowania komputerów do pracy dydaktycznej został znacznie usprawniony a wszelkie problemy programowe powstające w trakcie zajęć dydaktycznych mogą być usunięte po ponownym uruchomieniu komputera.
Kart Goliath i ostatnio wersji USB używam łącznie od ponad 10 lat i jestem bardzo zadowolony. Komputery w pracowni są używane przez uczniów w różnym wieku, od szkoły podstawowej poprzez gimnazjum kończąc na uczniach III klasy liceum (jest to zespół szkół). Zabezpieczenie jest bardzo skuteczne. Od zastosowania zabezpieczeń skończyły się wszystkie problemy prowadzące do częstych reinstalacji systemów, zabawy z obrazami dysków itp, co przy 15 maszynach w pracowni pozwoliło mi oszczędzić wiele czasu i bezsensownej niekończącej się nigdy pracy. Mam też spokój z wirusami i innym niechcianym oprogramowaniem, nie muszę wydawać pieniędzy na oprog ramowanie zabezpieczające. Codziennie rano po prostu uruchamiam pracownię i wszystko jest jak powinno być. Dziś nie wyobrażam sobie opieki nad pracownią bez takich zabezpieczeń, dlatego chętnie podpiszę się pod rekomendacją Państwa kart dla wszystkich administratorów komputerów używanych przez wiele osób, szczególnie w szkole na każdym poziomie.
Karty Goliath w 100 procentach sprawdziły się w pracowni informatycznej. Karty posiadają bezproblemową instalację i konfigurację, czytelny panel administracyjny. Przez kilka lat pracy z kartami Goliath nie było żadnych problemów z tytułu ich zainstalowania w komputerach. Karty Goliath znakomicie sprawdziły się w sytuacjach ekstremalnych takich jak zawirusowanie profil i użytkowników, instalowanie niepotrzebnych i niechcianych aplikacji. Pracownia pracuje około 50 godzin tygodniowo połączona na stałe z siecią internetową zabezpieczona sprzętowo kartami firmy Goliath oraz programowo Opiekunem Ucznia. W pracowni pracuje przeważnie młodzież, co stwarza specyficzne wymagania dotyczące bezpieczeństwa systemów operacyjnych oraz oprogramowania. Firma MORIA producent kart Goliath zawsze była na potrzeby klienta, każde pytanie i sposób obsługi karty nie pozostawały bez odpowiedzi. Z zakupionych kart jesteśmy bardzo zadowoleni, jak również, z dotychczasowego przebiegu współpracy z firmą MORIA.
Z usług Firmy MORIA Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie korzysta od 2010 r. Łącznie zakupiliśmy 31 kart, które zainstalowane zostały na komputerach dostępnych w naszych czytelniach. Jest to sprzęt podłączony do Internetu i wykorzystywany codziennie przez wielu użytkowników, a w związku z tym narażony na ciągłe zmiany konfiguracyjne, instalację programów, zawirusowanie, niekontrolowane odinstalowanie oprogramowania itp. Zastosowanie kart z jednej strony pozwoliło czytelnikom na swobodne korzystanie z komputerów, a z drugiej na codzienne, bezoobsługowe przywracanie sprzętu do stanu wyjściowego. Dotychczas, aby to osiągnąć, konieczna była reinstalacja lub odzyskanie systemu z obrazu – operacje bez porównania bardziej czasochłonne. Niewątpliwą zaletą kart Goliath jest łatwa i bezproblemowa konfiguracja oraz szybka instalacja. NetAdmin Goliath pozwala ponadto na zdalne zarządzanie kartą przez sieć i możliwość operacji grupowych: zapisu, przywracania, restartu, synchronizacji czasu a także na podgląd ekranu. Nasza współpraca z Firmą MORIA przebiega bez zarzutu – zawsze możemy liczyć na szybką reakcję i profesjonalne wsparcie techniczne.
Pełna lista referencji
 1. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.
 2. Akademia Medyczna we Wrocławiu.
 3. Akademia Morska w Szczecinie
 4. Akademia Pedagogiczna w Krakowie
 5. Akademia Rolnicza w Lublinie.
 6. Akademia Techniczno-Rolnicza w Bydgoszczy.
 7. Biblioteka Główna Politechniki Wrocławskiej.
 8. Biblioteka Śląska w Katowicach.
 9. Biblioteka Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej.
 10. Centrum Kształcenia Zawodowego w Ostrowcu Św.
 11. Centrum Kształcenia Zawodowego w Starachowicach.
 12. Cosinus - Sieć szkół - Licea i Szkoły Policealne w Łodzi.
 13. Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.
 14. Gimnazjum nr 1 w Katowicach.
 15. Gimnazjum nr 9 we Wrocławiu.
 16. Gimnazjum Publiczne im. Róży Zamoyskiej w Zwierzyńcu.
 17. Gminne Centrum Informacji – Świnna
 18. Instytut Inżynierii Lądowej Politechniki Wrocławskiej – Wrocław
 19. Krakowska Szkoła Wyższa w Krakowie.
 20. Miedziowe Centrum Kształcenia Kadr Spółka z o.o. – Lubin
 21. Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie.
 22. Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie
 23. Międzynarodowe Szkoły Paderewski w Lublinie
 24. Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Łowiczu.
 25. OLYMPUS Szkoła Wyższa im. R. Kudlińskiego w Warszawie.
 26. Ośrodek Kształcenia Zawodowego w Sandomierzu.
 27. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy
 28. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy.
 29. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku.
 30. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie.
 31. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie.
 32. Policealne Studium Informatyki i Rachunkowości w Warszawie.
 33. Politechnika Krakowska.
 34. Politechnika Łódzka.
 35. Politechnika Poznańska w Poznaniu
 36. Politechnika Radomska w Radomiu
 37. Politechnika Rzeszowska w Rzeszowie
 38. Politechnika Śląska w Gliwicach.
 39. Politechnika Warszawska.
 40. Politechnika Wrocławska.
 41. Portal Studencki Sp. z o.o. – Kraków
 42. Salezjański Zespół Szkół Publicznych w Świętochłowicach.
 43. Szkoły Krzysztofa Augustyniaka – Łódź
 44. Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. Generała Jerzego Ziętka – Katowice
 45. Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania w Katowicach.
 46. Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach.
 47. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Zawodowej i Pomocy Młodzieży w Kielcach.
 48. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
 49. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 50. Uniwersytet Rzeszowski.
 51. Uniwersytet Zielonogórski w Zielonej Górze.
 52. V Liceum Ogólnokształcące w Katowicach.
 53. Wyższa Szkoła Administracji i Zarządzania w Rzeszowie.
 54. Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku.
 55. Wyższa Szkoła Administracji w Bielsku Białej.
 56. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.
 57. Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 58. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku.
 59. Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Siedlcach.
 60. Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach.
 61. Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie.
 62. Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie.
 63. Wyższa Szkoła Marketingu i Zarządzania w Lesznie.
 64. Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie.
 65. Wyższa Szkoła Promocji w Warszawie.
 66. Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.
 67. XI Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu.
 68. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowice.
 69. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.
 70. Zespół Szkół Ekonomiczo-Gastronomicznych w Tarnowie.
 71. Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza – Police
 72. Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.
 73. Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie.
 74. Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach.
 75. Zespół Szkół Nr 2 – Golub-Dobrzyń
 76. Zespół Szkół Nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju.
 77. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. M. Kopernika w Ustce.
 78. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Legnicy.
 79. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wągrowcu.
 80. Zespół Szkół w Komorowie
 81. Zespół Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego – Przeworsk